Wspomóż budowę domu dziecka!

Nieodpłatne doradztwo prawne

Od stycznia do grudnia 2016r. mieszkańcy mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. W powiecie zgorzeleckim działają cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, tj. w Bogatyni, Sulikowie, Węglińcu oraz w Zgorzelcu.
W Węglińcu i Bogatyni punkty prowadzone są przez Fundację PROBUS. Porady prawne udzielane są przez radców prawnych i adwokatów w następujących godzinach:

Podsumowanie konkursu ''Piękna Wieś Dolnośląska'' w Czaplach.
Dnia 10 października w miejscowości Czaple w Gminie Pielgrzymka odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowanego już po raz siódmy przez Urząd Marszałkowski.

Celem konkursu jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Konkurs, podobnie jak w roku poprzednim, zorganizowany został w czterech kategoriach : „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz „Najlepszy start w odnowie wsi”.