ZAKOŃCZONO I ETAP MODERNIZACJI BUDYNKU - DOM DZIECKA W STUDNISKACH
Informujemy, że zakończyliśmy I etap prac budowlanych w domu dziecka w Studniskach.
Zakres robót obejmował m.in.:

- rozebranie istniejącego pokrycia,

- wykonanie nowych kominów,

- wymianę krokwi,

- wykonanie obróbek blacharskich wraz z orynnowaniem,

- pokrycie dachu dachówką ceramiczną karpiówką,

- montaż okien dachowych,

- ocieplenia poddasza,

- montaż płotków przeciwśniegowych i instalacji odgromowej.

Prace budowlane zostały sfinansowane ze środków Fundacji PGE.

NAJLEPSZE PRZEDSZKOLE 2018 W POWIECIE ZGORZELECKIM
Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka zostało zwycięzcą konkursu "Przedszkole na Medal 2018".
Nasza placówka otrzymała najwięcej głosów spośród wszystkich przedszkoli i punktów przedszkolnych z terenu powiatu zgorzeleckiego.
Bardzo dziękujemy za udział w głosowaniu. Zwycięstwo jest dla nas dużym wyróżnieniem i jeszcze większą zachętą do pracy z dziećmi. Nasze przedszkole to miejsce wszechstronnego rozwoju maluchów.
Szczegóły głosowania:

W STUDNISKACH POWSTANIE DOM DZIECKA!
Rusza długo oczekiwana przebudowa budynku po dawnej szkole podstawowej w Studniskach Dolnych, w którym powstanie całodobowa placówka opiekuńczo-wychowawcza. Utworzenie domu dziecka w to ogromne przedsięwzięcie, które jest finansowane z różnych źródeł. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu życzliwych osób oraz firm udało nam się pozyskać środki na remont budynku.
Celem planowanej inwestycji jest poprawa jakości oraz dostępności opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej z terenu powiatu zgorzeleckiego, a także zmniejszenie poczucia wykluczenia społecznego. Zakładana inwestycja ma również na celu podniesienie standardów wychowania, rozwoju i nauki wychowanków. W utworzonej placówce będzie przebywało 14 dzieci.

Na uwagę zasługuje również fakt, że utworzenie placówki wpłynie nie tylko na edukację oraz rozwój emocjonalny jej wychowanków, lecz także na zmniejszenie bezrobocia na lokalnym rynku, bowiem w placówce znajdzie zatrudnienie kilkanaście osób. Zagospodarowanie terenu wokół domu dziecka wpłynie również pozytywnie na wizerunek miejscowości. Podjęta przez nas inicjatywa wynika z realnych potrzeb i chęci niesienia pomocy dzieciom.

Rozpoczęcie jest możliwie dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PGE.

501-234-555